TEOTERM

Promienniki podczerwieni

Zasada działania

Elektryczne promienniki podczerwieni TERM 2000 ogrzewają ludzi i przedmioty na tej samej zasadzie co Słońce. Źródłem krótkofalowego ciepła - promieniowania podczerwonego jest kwarcowo-halogenowy żarnik, którego strumień ciepła ukierunkowany jest przez specjalnie zaprojektowany reflektor – odbłyśnik. Temperatura barwowa tego źródła na poziomie rzędu 2400st. Kelwina zapewnia emisję krótkofalowego promieniowania podczerwonego o długości fali rzędu 1,2 mikrometra. Ta długość fali cieplnej gwarantuje 94 % sprawność przesyłu energii i natychmiastowe odczucie ciepła przez ludzi i odbiór przez przedmioty znajdujące się w polu padania strumienia ciepła.
Firma Teo Term produkuje szereg typów promienników o zróżnicowanej konfiguracji, kolorystyce, mocy (w przedziale 0,7 – 18 kW) oraz estetyce i cenie. W pełni to odpowiada różnym potrzebom i możliwościom ekonomicznym inwestorów oraz wymaganiom uzyskania pożądanego komfortu termicznego.

Zastosowanie

Promienniki podczerwieni ze względu na swoje właściwości znakomicie nadają się do zastosowania, jako jedyne lub pomocnicze ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych. Dzięki natychmiastowemu przekazywaniu ciepła urządzenia te ogrzewają pracowników w sposób ekonomiczny i ekologiczny.Zasadzie bezpośredniego przekazu energii cieplnej umożliwia również podwyższenie temperatury wydzielonych stref i stanowisk bez względu na powierzchnię obiektu, jego wysokość i izolacyjność.

W naszym dziale projektowym dokonujemy doboru zestawu grzewczego zgodnie z oczekiwaniami temperaturowymi stanowiska, strefy lub całego zakładu przy uwzględnieniu parametrów technicznych obiektu. Po dokonaniu zakupu otrzymają Państwo wraz z produktem projekt z parametrami termicznymi mówiącymi o rozkładzie i natężeniu ciepła w strefie. Jest to szczególnie istotne dla spełnienia wymagań Państwowej Inspekcji Pracy.

Produkty dobieramy dla Państwa przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Inwestor może otrzymać projekt zarówno w formacie DWG, jak i PDF.

Nasze ponad 20 letnie doświadczenie w sprzedaży promienników podczerwieni oraz 15 letnie w ich produkcji gwarantują, że ogrzewanie obiektu będzie efektywne i ekonomiczne a produkt najwyższej, jakości.

W galerii zamieściliśmy zdjęcia z realizacji, w których wykorzystano produkty TERM2000.

Fabryki

Obiekty handlowe

Sauny

Kościoły


Galeria realizacji z wykorzystaniem promienników

Nasza firma specjalizuje się także w tworzeniu zestawów lub maszyn wykorzystujących promienniki, jako źródła ciepła w procesach technologicznych – suszeniu i wygrzewaniu. Urządzenia TERM2000 Techology zapewniają najwyższą skuteczność oraz bardzo długą żywotność sprzętu. Jest to szczególnie istotne ze względu na koszty eksploatacji oraz zachowania ciągłości produkcji. W tworzeniu produktów TERM2000 wykorzystujemy wiedzę i wieloletnie doświadczenie, które są niezbędne w doborze odpowiedniego emitera, obudowy, odbłyśnika oraz sterowania. Do produkcji naszych promienników podczerwieni wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone podzespoły renomowanych europejskich producentów.

W gamie produktów znajdą Państwo np. TERM2000 Autolak – są to gotowe zestawy przeznaczone do suszenia powłok lakierniczych. Produkty te wyposażone są w najwyższej, jakości oryginalne francuskie promienniki krótkofalowe GOLD HeLeN których maksimum energii przypada na najbardziej efektywną (w tym zastosowaniu) długość fali – 1,2µm. Gama AUTOLAK obejmuje zarówno źródła ciepła, jaki i sterowniki mocy, które współpracują z krótkofalowym źródłem ciepła zapewniając idealne dopasowanie mocy do oczekiwanej temperatury wygrzewania. Zestawy charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami grzewczymi oraz dużą powierzchnią wygrzewania wynosząca do 2m2.

W swoich działaniach nie ograniczamy się tylko do typowych rozwiązań. W przypadku zapotrzebowania tworzymy dowolne zestawy urządzeń odpowiadające potrzebom inwestora. W naszym portfolio znajdą Państwo m.in. takie realizacje jak kabiny wykorzystywane w zakładach do suszenia powierzchni lokomotyw. Zestawy takie mają moce kilkuset kilowatów i są oferowane jako gotowe produkty wraz z kabiną i sterowaniem.

Promienniki podczerwieni ze względu na swoje właściwości nadają się także do ogrzewania w budynkach mieszkalnych. W tym przypadku najlepsze wykorzystanie ich walorów będzie miało miejsce w takich obszarach jak ogrzewanie tarasu lub łazienki. Ze względu na natychmiastowość działania i bardzo dużą (94%) sprawność można je z powodzeniem wykorzystywać do ogrzewania powierzchni zewnętrznych. Dzięki certyfikowanej klasie szczelności IP65 produkty TERM2000 można bezpiecznie użytkować i pozostawiać na powietrzu bez konieczności zabezpieczania w czasie opadów.

Z naszych realizacji wynika, że promienniki ciepła TERM 2000 są z powodzeniem i ku zadowoleniu klientów wykorzystywane do ogrzewania takich obiektów jak:

Nasze promienniki wykorzystywane są nie tylko do ogrzewania obiektów, ale także:

Przykłady zastosowań promienników podczerwieni w ogrzewaniu obiektów

Podstawowe zalety reflektorów ciepła TERM 2000:

Ogrzewanie z zastosowaniem promienników

Nie ma złych systemów grzewczych – mogą być tylko niedopasowane do potrzeb inwestora.

Hale i inne obiekty o dużej kubaturze

Promienniki podczerwieni oferowane przez naszą firmę wykonywane są w naszym zakładzie produkcyjnym. W ofercie posiadamy urządzenia oparte na emiterach krótkofalowych, średniofalowych lub długofalowych-nieświecacych. Dobór odpowiedniego produktu jest kluczowy dla efektu, jaki oczekiwany jest w docelowym obiekcie. Przy ogrzewaniu hal lub innych obiektów o dużej kubaturze, w których inwestycja często sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych szczególne znaczenie ma odpowiednie dobranie zestawu promienników. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu gwarantujemy, że korzystając z naszego doradztwa zakupiony system ogrzewania spełni Państwa oczekiwania.

W naszej ofercie znajdują się:

Zakłady produkcyjne

Urządzenia TERM2000 Econos są produktem dedykowanym głównie do zakładów produkcyjnych. Konstrukcja zapewnia najwyższą sprawność wynoszącą 94% oraz możliwość dowolnego kształtowania odbłyśnika, jako skupiającego lub rozpraszającego w zależności od potrzeb montażowych. Dzięki zastosowaniu grubych specjalistycznych odbłyśników z blach ALANOD produkt odznacza się długą trwałością optyki. Specjalne radiatory chłodzące elementy żarnika zapewniają optymalna pracę emiterów krótkofalowych. Promienniki ciepła stosowane w ogrzewaniu hal objęte są 24 miesięczną gwarancją.

Krótkofalowe źródła ciepła

Urządzenia TERM2000 ALU szczególnie sprawdzają się przy ogrzewaniu kościołów. Dzięki trwałej, odpornej na wahania temperatur konstrukcji produkty zachowują parametry optyczne nawet przez kilkadziesiąt lat. Monolityczny odbłyśnik zintegrowany z obudową zapewnia optymalne warunki pracy dla emitera. Dzięki temu oferujemy najdłuższą gwarancję na rynku wynosząca dla tej grupy produktów - 6 lat. Nasze promienniki jako jedyne na rynku posiadają aktualne, pozytywne oceny z laboratoriów dotyczące trwałości emitera. Tylko takie sprawdzenie potwierdza zachowanie żywotności emitera przez deklarowane 5-7 tys. godzin.

Najważniejsze walory promienników podczerwieni TERM2000 to wysoka 94% sprawność, estetyka, ekskluzywne wykonanie, dbałość o najdrobniejsze szczegóły produktu i najdłuższa na rynku gwarancja.

Promienniki TERM2000 ALU są dostępne wyłącznie z oryginalnymi emiterami Gold HeLeN wykonanymi w zakładzie Dr. Fisher we Francji lub emiterami BLACKSTAR wykonanym w niemieckiej fabryce OSRAM.

Unikalny kształt odbłyśnika zapewnia odczucie ciepła z dużej odległości – dla mocy 2000W nawet 5-6m.

Certyfikaty naszego asortymentu

W naszej firmie wdrożono system zarządzania jakością ISO 9001-2008 certyfikowany przez DQS GmbH.

Promienniki Term 2000 zostały przebadane przez specjalistyczne laboratorium Philipsa, które potwierdziło ich wysokie walory techniczne i użytkowe oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., które wystawiło im potrzebne certyfikaty zgodności z odpowiednimi dyrektywami UE i normami krajowymi.
Urządzenia te zostały także dopuszczone do sprzedaży w Rosji, Kanadzie i USA. Pozwoliło to na uruchomienie i stale rozszerzanie eksportu promienników na wymagające rynki zagraniczne oraz i dało impuls do ciągłego doskonalenia naszych produktów.

Efekty tych działań to między innymi: